Breaking News

Najpopularniejsze benefity dla pracownika, które sprawdzają się w każdej firmie

Prywatna opieka medyczna, zajęcia sportowe, firma cateringowa – to zaledwie kilka z wielu najczęściej oferowanych przez pracodawców możliwości benefitów pracowniczych. Które profity można zaliczyć do pięciu tych najpopularniejszych i na czym polegają?

Karnet sportowy dla pracownika – najlepsze wynagrodzenie za czas spędzany w pracy

Przeróżne dodatki pracownicze to jedno z elementów, dzięki którym pracodawca jest w stanie zatrzymać w firmie najlepszych pracowników. To dlatego warto kontrolować, jakie benefity oferują konkurencyjne marki, a następnie wprowadzić je również u siebie. Czymś obowiązkowym stały się karnety do obiektów sportowych i rekreacyjnych. Dają one możliwość korzystanie z obiektów sportowych, takich jak baseny, siłownię czy szkoły tańca lub studia jogi. W zależności od wybranego wariantu taką kartę można zaoferować zarówno pracownikom, jak i ich bliskim lub znajomym.

Prywatna opieka medyczna — bezpieczny pracownik to szczęśliwy pracownik

Innym popularnym dodatkiem udostępnianym przez pracodawców stał się pakiet opieki medycznej. Zakres tej usługi różni się zależnie od dostawcy i potrzeb pracowników. Minimum takiego pakietu to dostęp do lekarzy i podstawowych badań. Tutaj także z reguły istnieje możliwość objęcia pakietem również członków rodziny pracownika.

Czy catering firmowy może wpłynąć na jakość pracy?

Najlepszym sposobem na lepsze samopoczucie i zwiększenie motywacji do pracy jest pożywny i smaczny posiłek, to oczywiste. Udostępniając catering firmowy, pracodawca gwarantuje swoim pracownikom pożywny oraz smaczny posiłek bez konieczności spędzania wolnego czasu przygotowywaniu posiłków.

Integracja pracownicza sposobem na zwiększenie efektywności pracy

Wycieczki integracyjne, rywalizacja sportowa i różne kursy potrafią zbliżyć do siebie pracowników. Warto zapewniać pracownikom takie atrakcje regularnie, co najmniej co kilka miesięcy. W przypadku braku czasu lub problemów z zaplanowaniem takiej imprezy można przekazać zajęcie się tym profesjonalistom, dzięki temu na pewno wszystko się uda, a po imprezie zostaną same pozytywne wspomnienia.

Inwestycja w zwiększanie kwalifikacji pracownika metodą na rozwój firmy

Na liście najważniejszych rzeczy, jakie potrafią wpływać na dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa oraz określają jej pozycję na rynku są kwalifikacje pracowników. To z tego powodu pracodawca musi inwestować w rozwój podwładnych, takie działanie przyniesie korzyści dla obu stron.