Breaking News

Czy opalanie zawsze będzie zdrowe? Sprawdź, jak opalać się z głową!

Urlop za pasem, zatem każdy szykuje się do wypoczynkowego lenistwa. Podczas upalnych chwil ochoczo cenimy zalety promieni słonecznych, by skóra nabrała głębokiego, brązowego odcienia. Jednak wypada się do tego własciwie wyposażyć, by skóra nie uległa uszkodzeniu.

Zastosuj peeling na start przed latem

Mało kto pamięta, iż przed rozpoczęciem opalania najlepiej wdrożyć konkretne procedury, które spowodują, że będziemy wyglądać pięknie. Jeśli bierzemy pod uwagę opalanie na plaży, poprzedniej doby musimy obowiązkowo zrobić peeling. Dlaczego? Trzeba mocno złuszczyć martwą warstwę naskórka. Dzięki temu nasza powleczona brązem skóra okaże się jednolita. To jednak daje dopasowanie poziomu złuszczania do ciała – jeśli wiemy, że jest delikatna, nie warto nadużywać zabiegów pielęgnacyjnych. Gdy zbyt bardzo naruszymy naskórek, opalanie zadziała na odwrót.

Jaki środek do opalania okaże się najlepszy?

Wśród reguł łączonych z opalaniem na czoło forsuje się stosowanie kremów z zabezpieczeniem przeciw nadmiarowi UV. Należy je stosować za każdym razem, gdy zamierzamy wyjść na słońce. Dużą uwagę poświęćmy w tym aspekcie naszej twarzy. Za wszelką cenę uchroń się od następstw poparzenia naskórka. Zbyt dużo słońca i UV może oznaczać pojawienie się nowotworu. Bez wątpienia powinno sięwyjątkowo chronić widoczne zmiany na naszej skórze, np. pieprzyki czy przebarwienia. Kolejnym rezultatem nadmiernego opalania może być erozja skóry i powstawanie zmarszczek. Zatem najlepiej nie obniżać wartości faktorów. Poza tym bardzo nieodporne na promieniowanie UV są dzieci, a ty podczas opieki nad nimi zadbaj także o ich nasmarowanie.

Pamiętaj – ręcznik plażowy to podstawowe wyposażenie

Niełatwo pomyśleć sobie, by ktoś poszedł na plażę i nie zaopatrzył się w ręcznik plażowy. Przyda się do różnych zastosowań. Bezwględnie przyda się wtedy, gdy będziemy chcieli położyć się na nim na plaży, by wystawić twarz i resztę ciała na właściwości promieni słonecznych. Do czego jeszcze przyda się ręcznik plażowy? Wytrzesz się w niego tuż po wyjściu z wody. Jeżeli promieniowanie UV stanie się za silne, dasz radę za pomocą ręcznika przysłonić plecy i ramiona, by ograniczyć dotkliwe poparzenia słoneczne. Zatem opłaca się uzbroić się w takie ręczniki, które pozwolą nam na szczelne osłonięcie naszej skóry.