Breaking News

Jak zachować spokój i organizację w czasie karmienia? Porady dla zapracowanych rodziców

Posiadanie dziecka to ogromny obowiązek. Tym, z czym muszą zmierzyć się świeżo upieczeni rodzice jest oczywiście karmienie. Odbywa się ono kilka razy na dobę, w przypadku najmłodszych dzieci również nocą. Jak sobie z tym poradzić? O czym warto pamiętać, chcąc pogodzić posiadanie dziecka z pracą zawodową?

Co przyda się podczas karmienia?

Jeśli mama z jakichś powodów nie chce bądź nie może karmić piersią, niezbędna jest oczywiście odpowiednia butelka. Na uwagę zasługują bez wątpienia butelki Avent. Do przydatnych gadżetów zalicza się również:

  • podgrzewacz do butelek;
  • poduszkę do karmienia.

Jeśli chodzi o podgrzewacz, to jest to dobry wybór, jeśli chcecie skrócić czas niezbędny do podgrzania posiłku dla maluszka. Stawiając na podgrzewacz, nie trzeba korzystać z kuchenki czy mikrofalówki, nie trzeba również martwić się tym, czy jedzenie nie zostanie przegrzane. Podgrzewacze to gadżet, który zapracowani rodzice z pewnością docenią.

Z kolei poduszka do karmienia ułatwi przyjęcie sprzyjającej karmieniu pozycji. Dzięki temu karmienie będzie odbywać się sprawniej, co niewątpliwie przełoży się na oszczędność czasu.

Butelki Avent – dlaczego warto je kupić?

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze. Tyczy się to również butelek do karmienia. Jeśli chcesz mieć pewność, że karmisz swojego maluszka tym, co dla niego zdrowe i bezpieczne, postaw na butelki Avent. Wyprodukowano je z materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością, co oznacza, że bez obaw możesz wlać do nich mleko. Na szczególną uwagę zasługują również smoczki, które wspierają skutecznie naturalny rytm karmienia dziecka. Są szerokie, miękkie, a jednocześnie wystarczająco elastyczne. Taka budowa sprawia, że przypominają kobiecą pierś. Decydując się na butelki tej znanej i cenionej firmy, nie musisz również martwić się rozlewaniem mleka.

Kto powinien karmić dziecko – mama czy tata?

W przypadku karmienia piersią, sprawa ta jest oczywista. Kiedy jednak maluszek jest karmiony butelką, dobrym rozwiązaniem okazuje się być podzielenie obowiązków. Warto postawić na dyżury, które pozwolą każdemu z rodziców się wyspać. Dzięki temu oboje będą mogli cieszyć się opieką nad dzieckiem, nie zmagając się z nadmiernym zmęczeniem. Warto uwzględnić indywidualny tryb pracy.

Prawidłowa organizacja karmienia połączona z wysokiej jakości akcesoriami to klucz do sukcesu. Jako rodzic pamiętaj, że karmienie maluszka wcale nie musi być problemem. Stosując się do naszych wskazówek, przejdziecie przez ten trudny czas bez niepotrzebnych trudności.