Breaking News

Jak możesz leczyć infekcje intymne?

Zachorowania kobiecych części ciała różnie się ukazują. Jedne są cięższe, a inne mniej dokuczliwe. Po pierwsze musimy odnaleźć źródło choroby, tudzież później zarekomendować stosowną kurację.

Jak wygląda działanie środków na infekcje intymne?

Farmaceuci oferują szeroką gamę środków pomocniczych w kuracji infekcji obszarów „kobiecych” – zakażeń bakteryjnych, grzybiczych lub wirusowych. Są to m.in. żele dopochwowe, kremy z probiotykami czy maści np. takie z dodatkiem wyciągów roślinnych. W przypadku infekcji pochodzenia grzybiczego używa się bardzo dobrze leki substancje wsparte liofilizatami grzybów odmiany Candida. Za to przy stanach zapalnych albo przy uczuciu suchości pochwy, stosuje się na przykład np. globulki propolisowe, czopki, odpowiednie tampony oraz żele mające w specyfikacji kwas mlekowy, glikogen i inne pomocne środki o działaniu leczniczym.

Środki przeznaczone do wspomagania leczenia chorób „kobiecych”, tłumią podrażnienia, świąd, uczucie pieczenia oraz pozbywają się przykrego zapachu. Wspierają utrzymanie należytego, kwaśnego pH miejsc intymnych, co sprawia, że zostaje utrzymana naturalnej formy bariera przed zarazkami. Należy zaznaczyć, że substancje te działają antyzapalnie i przeciwgrzybiczo, a dodatkowo, dobrze nawilżają strefę intymną. Produkty działające przeciwko grzybicy obszarów intymnych, eliminują drożdżaki i jednocześnie ratują ciało w walce z infekcją. Ich działanie wyróżnia się wszechstronnością.

Naturalna recepta na leczenie schorzeń formy intymnej.

Poza ww. substancjami, nie wolno zapominać o ziołach i roślinności leczniczej. Przygotowywanie nasiadówek zalicza się do cenionej formy leczenia symptomów infekcji. Już po krótkim użyciu czuje się ukojenie. Co służy do sporządzania herbat, okładów i kąpieli ziołowych? Najczęściej stosowane są takie zioła jak Matricaria chamomilla, dębowa kora, pokrzywa zwyczajna, nagietek, Salvia officinalis, kwiecie krwawnika i jasnoty białej. Zioła i inne rośliny o właściwościach leczniczych likwidują świąd, uczucie pieczenia, zaczerwienienie, ból, lecz działają przeciwbakteryjnie, bakteriobójczo, antyalergicznie i antygrzybiczo.

Na ogół również stosuje się lekarstwa, bazujących na propolisie. Należą do nich ww. czopki propolisowe dopochwowe, preparaty i mazidła, które można przygotować z resztą polegając na swoich własnych talentach. Propolis jest nazywany „naturalnym antybiotykiem”, który stanowi owoc działania pszczół, do wyścielania ula. Nierzadko dodaje się do mazideł , jak również balsamów środki działające pomocniczo np. olejki eteryczne, wazelina, wyciągi pochodzenia roślinnego a także witaminy. Tego rodzaju preparat na bazie propolisu, działa wszechstronnie. Unicestwia grzyby, bakterie i innego typu mikroorganizmy chorobotwórcze będące zagrożeniem dla ciała. Mazidło czy czopki propolisowe dopochwowe można używać jednocześnie na hemoroidy i odmienne stany zapalne intymnych części ciała.

Zasadnicze jest zapobieganie, aby nie pozwolić na rozwinięcie się, albo pogłębienie stanu zapalnego. Systematyczna higiena osobista przy stosowaniu profesjonalnych środków do higieny intymnej o prawidłowym pH 5.5 stanowi punkt wyjścia. Ogromną rolę odgrywa też wypijanie dużej ilości płynów, które właściwie nawadniają ciało, nawilżają skórę i usuwają toksyny. Noszenie przewiewnej i luźnej bielizny jest również bardzo istotną kwestią.