Breaking News

Zdrowe i sprytne osuszanie włosów

Dziesięć minut do wyjścia plus mokre włosy – coś takiego zdarza się każdej z nas. Nic nie poradzisz – wypróbuj jeden ze sposobów na ich sprytne wysuszenie. Tylko nie pomyśl, by nastawić suszarkę na najwyższą ciepłotę i moc, ponieważ w ten sposób uda się jedynie błyskawcznie zniszczyć fryzurę. Jak można szybko sprawić, by włosy były suche? Zaopatrz się w średnie ręczniki 30×50 i zaczynamy.

Czy tak naprawdę możemy błyskawcznie uzyskać efekt suszenia włosów?

Jeśli umyte włosy suszą się najczęściej szczególnie długo albo po prostu nie lubisz mieć mokrej głowy, koniecznie zastosuj się do tych porad. Są sposoby, by czas skutecznego schnięcia był krótszy nawet o kwadrans. Mechanizmy przywołanych technik opierają się na organicznych procesach, bez użycia ostrych środków, które w rezultacie psują włosy. W potrzebie zastosuj każdą po kolei i sprawdź, która da najlepszy efekt na twojej głowie:

Suszarka

Wspomnieliśmy o zgubnym działaniu gorącego nawiewu wyrzucanego z końcówki z dużą prędkością, jednak zdobycze techniki warto stosować ostrożnie i z umiarem. Osoby, które bardzo ścigają się z czasem, powinny podsuszyć samą głowę letnim, delikatnym powietrzem – włosy na końcach schną o wiele szybciej, zdążą wyschnąć przed skończeniem przygotowywania się do wyjścia. Warto również przelecieć głowę chłodnym nawiewem – z urządzeniem wzbogaconym o jonizator, jest to naprawdę efektywna metoda. Nie posiadając innego innej opcji, możesz od wielkiego święta wysuszyć głowę bez żadnych zabezpieczeń, nie zapominając o potraktowaniu włosów preparatem chroniącym przed gorącem i zastosowaniu na koniec chłodnego nawiewu, które obkurczy gorące płytki keratynowe włosów oraz nabłyszczy fryzurę.

Odciąganie wody z włosów

Nie tylko zastosowanie suszarki, czyli gwałtowne pocieranie ręcznikiem, może destrukcyjnie oddziaływać na włosy. Odpowiednie będą bardzo chłonne ręczniki 30×50 mikrofibrowe. Z początku włosy trzeba delikatnie wyżąć ręcznie, następnie dopiero wycisnąć je w materiał. Włosy powinny być wyjątkowo starannie odciśnięte. Mogą się przydać również ręczniki frotte, jednak u licznych osób mogą przyczynić się do puszenia włosów.

Turban – klasyczne odciskanie wilgoci

Dopiero w tym momencie najlepiej szczelnie zwinąć włosy w turban z bawełny. Odciągnięcie nadmiaru wilgoci wymaga wyjątkowo ściągniętego upięcia.

Ciepły ręcznik

Ręcznik podgrzany na kaloryferze łatwiej odsączy wilgoć oraz pozwoli włosom dokładniej się wysuszyć. Należy tylko wziąć pod uwagę, aby nie za silnie go rozgrzać.