Breaking News

Wybieramy bezpieczną pościel dla dziecka

Zagwarantowanie dzieciom bezpiecznych warunków do rozwoju oznacza konieczność dokonania wielu wyborów przez rodziców. Na początku ważne jeststworzenie dziecięcej sypialni i znalezienie wygodnego łóżeczka oraz odpowiedniej pościeli. Taką pościel oferuje prawie każdy producent dzianin drukowanych.

Pościel z wypełnieniem – tak czy nie?

Producent dzianin drukowanych ma w ofercie wiele przeróżnych tkanin z interesującymi wzorami i fakturami, ale najpierw trzeba najpierw wybrać wariant z wypełnieniem albo bez. W pierwszej wersji poduszka i kołdra posiadają wypełnienie, w praktyce oznacza to, że ocieplenie jest wszyte do środka. Stosuje się optymalną gramaturę wypełnienia, a w komplecie pościeli nie ma osobnych powłoczek. Największą popularnością cieszy się włóknina silikonowa, czyli surowiec wykonany z bezpiecznych włókien silikonowych, które nadają pościeli miękkość i puszystość. Kołdry i poduszki, które mają takie wypełnienie mają swoich zwolenników, ale nie wszyscy przepadają za tym rozwiązaniem.

Czym się kierować przy wyborze pościeli dla dziecka?

Producent dzianin drukowanych dostarcza materiały wysokiej jakości, które doskonale nadają się do szycia pościeli dziecięcej. Odpowiedni materiał pościeli to najlepszy sposób na zapewnienie maluchowi komfortowego snu. Pamiętajmy, że skóra maluchów jest bardzo delikatna oraz wrażliwa na bodźce zewnętrzne, w związku z tym zadbanie o odpowiednie warunki do snu jest niezbędne.

Tkanina na poszewki musi oddychać, w ten sposób dziecięca skóra ma dostęp do świeżego powietrza, a jednocześnie możliwość wymiany gazowej. Delikatna oraz przyjemna w dotyku – taka musi być pościel do dziecięcego łóżeczka, głównie z uwagi na wrażliwą skórę dziecka, ale również po to, by zapewnić mu odpowiednie warunki do snu.

dla uniknięcia problemów z praniem pościeli warto decydować się na mniej wymagające materiały. Wszystkie te cechy można przypisać roślinom włóknistym, które są regularnie wykorzystywane przez przemysł tekstylny. Do najbardziej polecanych materiałów na uszycie dziecięcej pościel można zaliczyć bawełnę, muślin, len oraz bambus.

Tkaniną stosowaną najczęściej jest bawełna. To propozycja znana z wysokiej przepuszczalności i jest delikatna dla skóry. Bawełniana pościel sprawdzi się bez względu na porę roku czy pogodę – latem będzie wystarczająco chłodna, a zimą ogrzeje. Bawełna jest materiałem nierozciągającym się, ale elastycznym. Jest najlepszą dla maluchów, a potwierdzeniem jej wysokiej jakości jest komfort użytkowania oraz świetny wygląd nawet po wielu praniach.